Sedecznie witamy w AoPong Resort

Wyspa Koh Mak

Nurkowanie

Nurkowanie w rejonie Koh Mak to głównie Morski Parku Narodowy wokół wyspy Koh Rang. Park ten odległy jest około 5 km od Koh Mak i znajduje się tam kilka doskonałych miejsc do nurkowania na płytkich wodach. Występują tam różne rodzaje twardych i miękkich koralowców oraz ciekawe formacje skalne. Możecie Państwo obserwować tam mureny, płaszczki, papugoryby, lucjany, fusiliery, duże groupery, ryby motyle, banery, barakudy, skalary, a czasem również rekiny wielorybie. Średnia temperatura wody wynosi około 29C przez cały rok, a widoczność pod wodą jest waha się w przedziale 5-25 m.


Z uwagi na niewielką odległość Koh Rang od wyspy Koh Mak, koszty oleju napędowego między wyspami są niskie, co z kolei umożliwia dwóm klubom nurkowym Koh Mak, oferowanie klientom najtańszych nurkowań w Parku Narodowym. Transport do miejsc nurkowych jest bardzo szybki, więc można cieszyć się kilkoma spokojnymi nurkowaniami na rafie i nadal mieć większość popołudnia na relaks na wyspie.


Oczywiście, Koh Rang nie jest jedyną opcją nurkową. Zaawansowani nurkowie mogą również udać się dalej, w rejony na południe od Koh Chang, aby tam obejrzec pod wodą HTMS Chang – największy, zatopiony wrak okrętu wojennego w zatoce tajskiej.