Sedecznie witamy w AoPong Resort

Wyspa Koh Mak

Plaże Koh Mak

Plaża Ao Kao jest najpopularniejszą plażą na Koh Mak i większość hoteli zlokalizowanych jest właśnie tutaj. Długość plaży Ao Kao to około 5 km. Można podziwiać stąd zachody słońca i widok na wyspy Koh Rayang Noi i Koh Rayang Nok, oddalone o około 1 km od Ao Kao. Na obie wyspy można łatwo dopłynąć kajakiem. Na tej plaży znajduje się pomost Makathanee. Jest on jednym z trzech terminali turystycznych na Koh Mak. 

Położona na północno-zachodnim wybrzeżu plaża Ao Suan Yai to długa i piękna plaża z krystalicznie czystymi wodami. Znajduje się tu również wiele kurortów.

W jej centrum zbudowano znajduje się molo, do którego przybijają łodzie motorowe Panan z lądu i łodzie motorowe Bang Bao z wyspy Koh Chang, Koh Wai i Koh Kood.

Na zachodnim krańcu AoSuan Yai Beach znajduje się plaża Ao Pra położona w długiej, płytkiej, piaszczystej zatoce z nowym, eksluzywnym ośrodkiem. Idąc w przeciwną stronę od mola na AoSuan Yai beach można dojść do Turtle Beach (Ao Tao Kai) – małej, dziewiczej plaży na północnym krańcu wyspy.

Dalej na wschód znajduje się plaża Ao Tan Beach z jednym ośrodkiem wypoczynkowym, którego atrakcją jest długie (ok. 500 m drewniane molo). Nie jest to najlepsze miejsce do kąpieli, ale widok z mola na wyspy położone na północ od Koh Mak jest ciekawy.

Kolejną plażą na którą można sie dostać, poruszająć się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara jest położona na dalekim, północnym-wschodzie wyspy, plaża Laem Son.

Stanowi ona cypel z którego można dostać się łódzią lub kajakiem na pobliską wyspę Koh Kradad. Ciekawostką jest fakt, że porośnieta jest ona rzadko spotykanymi na wyspie sosnami.

Przemieszczając się dalej w kierunku południowo – wschodnim dotrzecie Państwo do zatoki Ao Nid z długim betonowym molem do którego przybijają łodzie rybackie, transportowe i turystyczne z lądu i wysp  Koh Kood. Tutaj przypływają między innymi: katamaran Boonsiri oraz szybkie łodzie motorowe Seatales i Suansuk.  

Niedaleko (ok. 200 m od molo AoNid) umiejscowiona jest dziewicza i spokojna plaża AoPong na której można ponurkować z maską/rurką i podziwiać dobrze zachowaną rafę koralową dosłownie 30 m od brzegu. Plaża AoPong jest również dobrą miejscówką do oglądania energetycznych wschodów słońca. Widać stąd północno – zachodnią część wyspy Koh Kood.