Sedecznie witamy w AoPong Resort

Wyspa Koh Mak

Wyspy sąsiadujące z Koh Mak

W bezpośredniej bliskości Koh Mak położonych jest sześć małych wysp: Koh Rayang Nok i jej siostra Koh Rayang Noi, Koh Pi, Koh Kham i Koh Kradad.

Na wyspie Koh Rayang Nok do niedawna znajdował się niewielki ośrodek. Na wyspie można spędzić czas na pięknej plaży znajdującej się na jej północno – wschodnim cyplu. Wokół wyspy występują kolonie korali. Trudno je jednak zobaczyć z uwagi na małą widoczność pod wodą w tym rejonie.

Znacznie lepszym miejscem do oglądania podwodnego świata jest rafa koralowa znajdująca się wokół małej wyspy Koh Pi. Wyspa ta znajduje się kilkaset metrów od zachodniego brzegu Koh Mak. Sama Koh Pi jest niewielkim skalnym wypiętrzeniem i właściwie jedyną jej aktrakcją jest piękna rafa koralowa. Uwaga na jeżowce morskie. Jest tam ich bardzo dużo.

Około 1 km na północ od Koh Pi znajduje się wyspa Koh Kham. Główną atrakcją tego miejsca jest fantastyczna laguna z krystalicznie czysta wodą i niewiarygodnie białym, miałkim jak mąka piaskiem. Według niektórych jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Tajlandii. Na Koh Kham można również obejrzeć niedokończony, luksusowy resort.

Kolejna wyspą jest płaska Koh Krarad (kradad w języku tajskim znaczy papier). Właściciel wybudował tu resort, wykorzystywany przez tajskich weekendowiczów. Koh Kradad porośnięta jest głównie palmami kokosowymi. Jest ona również zamieszkała przez setki jeleni. Część z nich została osowojona przez lokalnie zatrudnionych Tajów. Wzdłuż wschodniego wybrzeża i północnego cypla Koh Kradad można popływać i pospacerować na długich, piaszczystych plażach.

Na wszystkich sąsiadujących z Koh Mak wyspach (za wyjątkiem Koh Pi i niezamieszkałej Koh Rayang Noi) obowiązują opłaty za wstęp (od 100 do 200 THB).